Cześć!

jestem Ewa Tyralik-Kulpa

Jestem autorką, trenerką i psychoterapeutką.

Mam za sobą wiele tysięcy godzin szkoleń i pracy z ludźmi. W Szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii uczę podstaw empatycznej komunikacji oraz narzędzi trenerskich, a w moim Laboratorium Porozumienia pomagam dogadać się ze sobą, a także w związkach, z dziećmi i w firmach. Wykładam na SWPS i UW. Od 10 lat posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jestem psychoterapeutką po całościowym, czteroletnim szkoleniu w Instytucie Psychoterapii Integralnej Gestalt. Jestem w trakcie certyfikacji PTPG.
Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt.
Jestem certyfikowanym praktykiem Resonant Healing  Sarah Peyton (Resonant Healing Practitioner).
Jestem w procesie certyfikacji CNVC (The Center for Nonviolent Communication, założonego przez dr Marshalla Rosenberga).

Moje wykształcenie:

jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (wydział filologiczny) oraz Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.
Ukończyłam także Podyplomowe Studia Marketingu i Zarządzania na SGH oraz Podyplomowe Studia Public Relations UW i PAN (zostałam odznaczona złotą odznaką). Mam za sobą doświadczenie korporacyjne na stanowisku dyrektor wydawniczej.

Napisałam praktyczny poradnik o dogadywaniu się i odnajdywaniu porozumienia:
„Ewka, co cię ugryzło, jak się zrozumieć i porozumieć”, o którym więcej można przeczytać tutaj
oraz bestseller wydawnictwa Natuli: „Uwaga! Złość”.

Na stałe jestem związana ze Szkołą Komunikacji Opartej Na Empatii. Prowadzę w Szkole zajęcia z podstaw komunikacji opartej na empatii, pracy z przekonaniami, a na II etapie Szkoły – zajęcia z narzędzi trenerskich. Na UW prowadzę praktyczne zajęcia z narzędzi empatycznej komunikacji dla nauczycieli, jestem również wykładowczynią na SWPS na studiach podyplomowych Komunikacja w organizacji oparta na empatii.

Jestem współautorką projektu Dojrzewalnia Liderek, programu – klasyka, esencji rozwojowego know how dla współczesnych kobiet. Dla kobiet, które chcą tworzyć swoje życie, a nie odtwarzać automatycznie wzorce, które podcinają im skrzydła i w domu, i w pracy.

Wraz z Izą Kaźmierczak, przez kilka lat współtworzyłam projekt dla kobiet „Jestem Bogata”, do którego serdecznie zapraszam tutaj:-).

Przez wiele lat „szefowałam” Rozwojowo-Rozrywkowemu Festiwalowi dla Kobiet PROGRESSteron, w którym łącznie udział wzięło ponad 80 000 Uczestniczek i kilka tysięcy Trenerów:-)