Jak się dogadać?

Wyobraź sobie, że pieniądze są trochę jak ludzie… Pomyśl, że nasze finanse to firma, a przychody, czyli pieniądze, które zarabiasz to pracownicy zatrudnieni przez Twoją firmę. Z kolei wydatki to zadania, które pracownikom są przydzielane. Niektórzy są oddelegowani do zajmowania się Twoim domem: ich zadanie to dostarczyć gaz, prąd czy wodę dla Ciebie. Inni przygotowują Cię do wyjazdów, a kolejni odliczają dni do emerytury…

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem i szefem tej firmy. Czy wiesz, ilu pracowników zatrudniasz? Jakie zadania są im przydzielone? Jaka jest struktura tego przedsiębiorstwa? Czy jest ona efektywna? Co zrobić, by  było jeszcze lepiej? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz właśnie w budżecie, czyli miejscu, w którym spotykają się przychody i wydatki, by wspólnie planować swoją bliższą i dalszą przyszłość:-)

 

 

Poznaj nasz Zeszyt ćwiczeń dla kobiet, które chcą mieć więcej pieniędzy
- Jak się dogadać z własnym budżetem?

 

 

Co znajdziesz w środku?:

Zanim zajmiesz się swoim budżetem, spojrzysz na temat swoich pieniędzy z lotu ptaka i złapiesz swoją finansową misję i wizję.
Przejmiesz stery zarządzania swoim budżetem i będziesz mogła skorzystać z gotowych wzorów i tabelek, które ułatwią Ci to zadanie.
Nauczysz się planować swój budżet (znowu będziesz miała do dyspozycji nasze gotowce).
Mamy również podpowiedzi dla freelancerek, których budżet rządzi się innymi prawami.
W rozdziale Finanse - miłość dojrzalsza przyjrzymy się nie tylko oszczędzaniu, ale i inwestowaniu.
Zastanowimy się też, jak polubić pieniądze i jak mieć z nimi dobrą, bezpieczną relację.

Zeszyt ćwiczeń ma 50 stron.

Opinie

„Temat pieniędzy i planowania budżetu nie jest mi obcy, ponieważ od długiego czasu śledzę blogi Michała Szafrańskiego i Wandy Loskot. Co do Waszego e-booka natomiast, to zawiera on bardziej kobiece i miękkie podejście do tego tematu, pozwala zadać sobie pytania z zupełnie innej perspektywy. Dzięki temu temat pieniędzy można ogarnąć w łagodny i nieinwazyjny sposób, z poszanowaniem swoich potrzeb. Przy tym jest bardzo konkretny i rzetelny oraz widać, że oparty na realnych doświadczeniach. No i fajne porady, wskazujące różne dogodne rozwiązania – np.: ze sposobem rejestrowania paragonów. Pomimo faktu, że podstawy mam zasadniczo opanowane, zamierzam wykonać ćwiczenia”.

Agnieszka Matyszewska